Новини онлайн 24 години 7 днів на тижден

Післяпологове відновлення

16.04.2023

Уже в перші години після пологів в організмі жінки починається перебудова, яка допомагає підготуватися до нового етапу - лактації. Зазвичай у післяпологовий період жінка концентрується на дитині та забуває про себе, проте не можна цього допускати, адже фізичний та емоційний стан мами безпосередньо впливає на малюка. Що можна зробити, щоб післяпологове відновлення пройшло правильно і без негативних наслідків - розповість лікар гінеколог з міста Рівне.

Післяпологове відновлення
Післяпологове відновлення

Природне відновлення організму

Після пологів триває від 6 до 8 тижнів. У цей період не варто починати тренувань, оскільки м'язи до цього ще не готові. Поступово можна починати м'яко відновлювати м'язи тазового дна та живота, здійснювати короткі прогулянки, стежачи при цьому за своїм станом, щоб давати організму достатньо відпочинку.

Щоб уникнути перекручування тіла, в післяпологовий період жінці необхідно лягати на ліжко і вставати з нього через позу лежачи на боці. Піднімаючи дитину, важливо зберігати спину прямою і давати основне навантаження на ноги. А щоб не перевантажувати одну половину тіла, під час носіння дитини потрібно чергувати руки. Само собою, ніяких тягарів у перші три тижні після пологів піднімати не слід.

Для правильного відновлення після пологів дуже важливо берегти м'язи спини та попереку. Тому варто уникати тривалого перебування в похилому положенні, а під час відпочинку чергувати положення тіла, носити спеціальний бандаж.

Щоб швидше повернути чутливість і відновити функції сечового міхура, жінці потрібно пити достатню кількість рідини і регулярно спорожняти сечовий міхур, відвідуючи туалет кожні 2-3 години.

Післяпологове відновлення
Післяпологове відновлення

Коли можна робити вправи на укріплення тіла?

Через якийсь час після пологів можна починати робити легкі вправи на зміцнення тазового дна, наприклад, підняття стегон і дихання животом. Однак потрібно бути обережною і не перевантажувати організм.

Що стосується внутрішньої перебудови організму, вона починається відразу після пологів, а її швидкість багато в чому залежатиме від того, чи дотримується жінка рекомендацій. Так, для повернення матки, яка після пологів важить близько кілограма до нормальних розмірів 50-60 грамів, дуже важливо часто прикладати дитину до грудей. Не пізніше, ніж у першу годину після пологів і потім, кожні 2 години. Грудне вигодовування стимулює вироблення окситоцину, який допомагає матці скорочуватися.

У післяпологовий період важливо відвідати Рівне гінеколог, щоб проконтролювати процес скорочення матки і переконатися у відсутності згустків крові, здати загальний аналіз крові, феритин для виключення дефіциту заліза.

Через те, що після пологів усі органи, які були зміщені, мають повернутися на свої місця, можуть виникати болі. Допомогти зняти больовий синдром жінкам, у яких були затяжні або, навпаки, стрімкі пологи, може лікар остеопат. Але це вже особливі випадки й ухвалювати рішення про консультацію цього фахівця необхідно спільно з гінекологом.

Що б не турбувало жінку після пологів, вона не повинна справлятися самостійно. Є найрізноманітніші фахівці, які допоможуть відновитися після пологів як фізично, так і психологічно.

Післяпологове відновлення
Післяпологове відновлення

На пошуки покупців дано дев'ять місяців. Президент США Джо Байден підписав закон, який передбачає заборону на роботу TikTok у США, якщо китайська компанія-власник ByteDance не продасть програму протягом дев'яти місяців.

У лінійку увійшло чотири смартфони - найбільш прокачані варіанти мають корпус зі шкіряним і золотим оздобленням. Компанія Huawei знову без жодних презентацій викотила новинку. Та не одну, а одразу чотири. Йдеться про нову флагманську серію Pura 70 (раніше лінійка виходила під літерою P), його вже планують використовувати фотографи для різних видів...

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати