Китайський гігант зробив ставку на камеру. Зібрали все, що відомо на даний момент: ключові характеристики та ціни.
Техніка для блогера
З появою YouTube прославитись стало дуже легко. Сьогодні будь-хто може стати відеоблогером, головне, придумати хороший сценарій, невимушено поводитися перед камерою і робити цікавий контент. Але важливу роль відіграє обладнання, яке потрібне будь-якому блогеру. Якість звуку та зображення визначає охоплення аудиторії, адже часи «картинок», знятих на будь-що і як попало, давно пішли.
На що знімати
Звичайно, тим, хто тренується і пробує сили у відеоблогінгу, на перший час цілком підійде смартфон або «мильниця», яка знімає в HD-дозволе. Але глядачі цінують хорошу картинку, тому навіть якщо ви й почали знімати на телефон, то незабаром доведеться перейти на гарну камеру чи дзеркальну камеру, враховуйте ще помилки при виборі фотоапарата. До речі, останній дозволить опрацювати індивідуальний стиль фотографій для наповнення облікових записів у будь-яких соцмережах.
Початківець
Недорогий, але при цьому добрий варіант для початківців - Canon EOS 4000D. Ця камера оснащена вбудованим модулем Wi-Fi, що дозволить передавати знімки або відео, не підключаючи додаткові дроти. Дуже зручно.
Просунутий
Для більш просунутих блогерів підійде Nikon D5600 з поворотним екраном, швидкістю зйомки 5 кадрів на секунду та можливістю знімати навіть у погано освітленому приміщенні.
Професіонал
Популярні блогери використовують топові моделі камер. У тому числі Canon EOS 5D Mark IV. Ця камера здатна знімати відео в 4К і робити картинку максимально чіткою та насиченою. До неї можна підключати різні мікшери, розсіювачі або підсвічування.
Якщо ви плануєте знімати не тільки вдома чи в студії, але й у подорожах чи на вулиці, то для цього буде потрібно екшн-камера. Компактна камера зніматиме трохи гірше, ніж громіздкіші побратими, але навіть не дуже дорогий варіант підтримує Full-HD.
Чітка картинка
Важливу роль у зйомці будь-якого відео відіграє стабілізація зображення. Яким би якісним контентом ви не приваблювали глядачів, але якщо картинка трястиметься — це «захитає» будь-якого глядача. Тому не варто нехтувати таким обладнанням.
Початківець
Звичайно, якщо ви тільки почали знімати свій блог, то замість штатива можна використовувати рівну поверхню, але це все одно не завжди уберігає від картинки, що тремтить, та й часто вам доведеться підлаштовуватися, знімаючи там, де є стіл або шафа з полицями. Якщо у вас невелика камера вагою до 1.5-2 кг, то можна придбати недорогий штатив DEXP WT-3130N.
Просунутий
Для зйомки вищого рівня використовуються не лише штативи, а й моноподи, а також ручні стабілізатори, які зменшують коливання під час зйомок відео. Можна придбати штатив з плаваючою головкою, щоб знімати плавне переміщення камери, наприклад, недорогий, але цілком придатний Velbon EX-530 відмінно впорається із завданням і витримає камеру вагою до 4 кг. Монопод необхідний для створення фото з найкращого ракурсу та підходить для екшн-камер або смартфонів. На ринку є як дуже прості варіанти, так і більш професійні.
Професіонал
Щоб зняти відео високої якості в хід йде важка артилерія на кшталт двох- та триосьових стабілізаторів, плечових упорів, стедікамів. Це по-справжньому професійна техніка, яка дає багато можливостей при зйомці. Докладніше про це можна прочитати тут.
Да буде світло
Без правильно збудованого освітлення картинка може виглядати зовсім погано і ніяке тло не врятує. Та й при звичайному світлі від ламп відео виглядатиме зовсім не професійно, а швидше як домашні посиденьки з особистого архіву. Передплатники в Instagram жахнуться, побачивши невиразні фото в стрічці — там публіка особливо примхлива.
Початківець
Мастхев для створення гарного освітлення - фотозонт та пара світильників з холодним світлом. Не варто купувати люмінесцентні лампи - через них відео віддаватиме зеленими відтінками. Також не беріть і галогенові вони занадто сильно нагріваються, і довго під таким освітленням ви не просидите. Фотозонти недорогі, тому якщо ви націлені на хороший результат, то краще трохи витратитись, але отримати в результаті чітку тінь та контрастне зображення. Початківцю блогеру варто звернути увагу на освітлювач GreenBean FreeLight, в якому можна регулювати колірну температуру від 3200 до 5500 кельвінів.
Просунутий
Додатково до фотозонту та світильників купуються софтбокси, а також стійки, які дозволять найкраще розставити світло. На додаток до цього можна придбати галогеновий освітлювач потужністю до 500 Вт. Щоб світло не било в одну точку необхідний розсіювач, і тоді картинка буде максимально добре освітлена і не з'явиться зайвих тіней.
Професіонал
Професійні блогери знають, що для найкращого результату необхідні джерела світла з індексом кольору не нижче 90. Вище цифра — кращий кадр, тоді здаватиметься, що штучного світла взагалі немає, а об'єкт освітлюється сонцем. Як розсіювач використовуються регульовані за потужністю LED-панелі. У деяких моделей вже є вбудовані фільтри та відбивачі, за рахунок чого світло виходить максимально м'яким. Якщо зйомка відбувається поза студією, і немає можливості взяти з собою громіздкі стійки, то на допомогу приходить накамерне світло. Він встановлюється на камеру і картинка в результаті майже не вимагає корекції кольору.
Не забудь про звук
Якщо мета створити реально придатний контент, не використовуйте вбудований в камеру мікрофон, оскільки він не здатний добре придушувати сторонні звуки.
Початківець
В принципі, новачки як записуючий звук пристрою можуть використовувати звичайну гарнітуру з навушниками та мікрофоном або недорогу прищіпку, яку не видно в кадрі.
Просунутий
Ви, напевно, бачили у деяких відеоблогерів у кадрі великий мікрофон, що звисає зі стійки. Так ось це — конденсаторний мікрофон, який робить голос живішим і природнішим. На ринку представлені недорогі варіанти, що кріпляться на стійку, стіл або камеру.
Професіонал
Профі відеоблогінгу використовують бездротові пристрої або якісніші конденсаторні мікрофони. Для чіткого запису мови підійде мікрофон-петличка, який відсіюватиме сторонні шуми і записуватиме звук однаково добре, куди б ви не повернули голову. Якщо зйомки проходять вдома, то для максимально гарного звучання стіни обшиваються спеціальними панелями звукоізолюючими.
Що за підсумком?
Для того, щоб стати блогером, як мінімум знадобиться камера, мікрофон та парочка освітлювальних приладів. Але не слід забувати і про сильний комп'ютер, який потягне важкі програми для монтажу. Тут порада проста: немає необхідності відразу ж купувати дорогий комп'ютер, хоча, звичайно ж, що вища продуктивність, то швидше буде монтуватися і виходити контент. А надовго йти з поля зору не можна — забудуть. На початку свого блогерського шляху варто продумати, чим конкретно ви хочете займатися: стати стрімером, лайфстайлом блогером, знімати б'юті-блог або скетчі. Виходячи з цього потрібно підбирати обладнання для зйомок. Почніть із недорогої техніки, а з розростанням вашого каналу поступово змінюйте її на професійніші варіанти.

На пошуки покупців дано дев'ять місяців. Президент США Джо Байден підписав закон, який передбачає заборону на роботу TikTok у США, якщо китайська компанія-власник ByteDance не продасть програму протягом дев'яти місяців.
У лінійку увійшло чотири смартфони - найбільш прокачані варіанти мають корпус зі шкіряним і золотим оздобленням. Компанія Huawei знову без жодних презентацій викотила новинку. Та не одну, а одразу чотири. Йдеться про нову флагманську серію Pura 70 (раніше лінійка виходила під літерою P), його вже планують використовувати фотографи для різних видів...
Google представила Pixel 8a 7 травня 2024 року. Ціна пристрою починається від $499.